Zdjęcia z dna Oceanu Atlantyckiego « Foto Wieści – Ciekawostki ze świata FOTOGRAFII
FotoWieści strona główna

Dawno dawno temu (mniej więcej październik 2008) Państwo Barbara i Dennis Gregory podróżowali z Nowego Yorku do Southampton linowcem oceanicznym Queen Mary 2. Podczas rejsu jeden z osób znajdująca się na górnym pokładzie zauważyła delfiny płynące blisko statku. Pan Dennis postanowił uwiecznić ten moment na fotografii. Szybko podbiegł do burty statku i…właśnie w tym momencie Jego aparat wylądował w wodzie, spokojnie opadając na dno Oceanu.

W całej historii nie byłoby nic szczególnego gdyby nie fakt że po roku aparat został przypadkiem wyłowiony przez hiszpańskiego rybaka. Ale to nie wszystko. Z karty pamięci aparatu udało się odzyskać pięć zdjęć, wśród których znalazły się fotografie Państwa Gregory pozujących na pokładzie statku. Cała historia został opisana na antenie BBC. Znajoma Barbary i Dennisa przypadkiem trafiła na wieczorny program TV i rozpoznała na zdjęciach swoich przyjaciół.

You daydream that it might happen that these pictures are going to pop up somewhere, but you don?t think it?s ever going to happen. It?s absolutely mindboggling.

Via: BBC


More in Ciekawostki (100 of 106 articles)